ترک اعتیاد خانه سپیدترک اعتیاد خانه سپید
ترک اعتیاد مواد توهم زا

ترک اعتیاد مواد توهم زا

ترک اعتیاد مواد توهم زا عوارض مصرف مواد توهم زا عوارض مصرف مواد مخدر توهم زا

توهم زا چیست اصطلاح توهم زا به موادی اطلاق مي شود كه مي تواند ادراك فرد را از واقعيت تغيير داده و حواس وي را به شكلي كاملاً مشخص، از مسير طبيعي منحرف كند. اين مواد مي توانند منجر به بروز رفتارهاي غير قابل پيش بيني، عجيب و غريب و خصمانه در افراد شده و گاه منجر به آسيب هاي جدي و حتي مرگ اشخاص گردند.

بصورت كلي به دو دسته طبيعي و غيرطبيعي تقسيم مي شوند :
– از جمله مواد طبيعي مي توان به گراس ، حشيش ، ماري جوانا ، چرس و برخي قارچها ي خاص و …
– مواد مصنوعي اين دسته شامل MDMA,PCP,DMT,LSD ، يا همان اكستازي ، كتامين ، مسكالين ، شیشه…. مي باشند . اثرات مخرب مواد توهم زا و شيميائي بمراتب گسترده تر و خطرناكتر از مواد طبيعي مي باشد .
تحمل نسبت به اين دارو ها خيلي سريع و پس از 3 تا 4 روز از مصرف مداوم پديد مي آيد . مصرف اين مواد بسته به دوز مصرف و محيط پيرامون فرد مي تواند سر خوشي ،انرژي كاذب و حالتي شبيه گذر از عالم طبيعي و ورود به عالم متافيزيك ، توهم هاي شنوائي يا بينائي ،هذيان ، اختلال در قضاوت ، حافظه و هوشياري ايجاد مي كند و آشفتگي هاي رواني بسيار شديد در مقايسه با ناراحتي هاي جسمي در هنگام قطع مصرف بوجود مي آيد.
بيش از 100 نوع ماده مخدر توهم زاي مصنوعي با ساختارهاي متفاوت شناخته شده است كه در مقايسه با مواد توهم زاي طبيعي به مرا تب خطرناك تر وعوارض شديد تري دارند .
توهم زاها بطور معمول سريع ترين تاثير را برروي سيستم عصبي گذاشته ، باعث افزايش ضربان قلب و دماي بدن ،لرزش ، تعريق ، خشكي دهان ، سر گيجه شده و بتدريج اختلالت ادراكي و توهم (خطاهاي حسي )مي شود رنگها پر احساس تر و موسيقي پر معني تر شده و با اختلال حس ها به مرحله اي رسيده كه صداها ديده و رنگها شنيده مي شوند. حس گذشت زمان آهسته مي شود و حتي زمان كاملاً متوقف مي گردد . و اين تجربيات به قدري واقعي مي نمايد كه فرد را فوق العاده تحت تاثير قرار داده و مجبور مي سازد براي رسيدن به تجربيات جديد مدام مصرف خود را افزايش دهد .
سفر بد مهمترين اثر نا مطلوب مواد توهم زا مي باشد اين عارضه زماني رخ ميدهد كه فرد مصرف كننده احساس مي كند،تجربه توهم زائي هرگز پاياني نخواهد داشت و در اين مرحله قادر به تشخيص واقعيت از اثر دارو نیست . فرد دچار اضطراب و وحشت شديد  شده كنترل خود را از دست مي دهد و احساس مي كند ارتباطش با محيط بيرون قطع شده است . اين مرحله خطرناك بوده و منجر به آسيب رساندن بخود و ديگران مي شود و شخص بايد سريعاً تحت درمان مناسب قرار بگيرد .

آثار اعتیاد مواد و مصرف مواد توهم زا:

علائــم مـعمولاً نيم تا يك ساعــت پس از مـصرف شروع شده،  بين 2 تا 6 ساعت به اوج خود رسيده و بتـدريح كــم مي شوند و در مجموع به مدت 12 ساعت تداوم دارند.
علائم جسماني:
– بالا رفتن ضربان قلب و فشار خون
– افزايش دماي بدن
– گشاد شدن مردمك چشمها
– لرزش دستها
– خواب آلودگي
– ناهماهنگي عضلات
– سخن گفتن بصورت پراكنده، بريده بريده و بي انسجام
– كاهش حس لمس و درد كه آسيب پذيري را بيشتر مي كند
– تشنج
– فرو رفتن به كما
علائم رواني :
– احساس تنهايي
– احساس بيگانگي و ترس از ديوانه شدن
– افسردگي، اضطراب
– سوءظن و بدگماني
– رفتار پرخاشگرانه
– اغتشاش فكر
– نداشتن كنترل بر رفتارهاي خود
– به ياد آوردن خاطرات گذشته
– سكوت، بي حالي و آشفتگي همراه با حركات بي معنا بصورت مداوم و تكراري
– اختلال در قضاوت، ادراك و احساسات شنوايي و بينايي ( رنگها را مي شنوند و صدا ها را مي بينند )
– خود آزاري و اقدام به خودكشي
از عوارض ديگر آن كاهش تمركز، ضعف يادگيري و اختلال حافظه بوده و در نهايت ممكن است علاوه بر تشنج و كوما منجر به از كار افتادن قلب و ريه ها و مرگ شود.

كمك به مصرف كنندگان مواد توهم زا :

مواد توهم زا معمولاً وابستگي جسمي ايجاد نمي كنند (اعتقاد به غیر اعتیادآور بودن)ولي باعث وابستگي رواني شده و بدليل عوارض خطرناك آنها و احتمال جنون و خودكشي مصرف كنندگان نياز به مداخله درماني دارند. از آنجايي كه مصرف مكرر آن سبب ايجاد حالت تحمل (اعتیاد)مي شود، شخص مجبور است براي رسيدن به سرخوشي، هر بار نسبت به دفعه قبل ميزان مصرف را بالاتر ببرد و احتمال وقوع عوارض خطرناك و كشنده بيشتر مي شود.

برای ترک اعتیاد مواد توهم زا به روش درمان وبستری چه کار باید کرد

ترک اعتیاد مواد توهم زا در مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید زیر نظر متخصصان و کارشناسان با تجربه کاملا تخصصی انجام می شود در صورت تمایل می توانید از اطلاعات تماس با موسسه استفاده کنید .

مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید
درباره مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید
خانه سپید کمپ نیست خانه سپید مرکز بستری ترک اعتیاد و درمان اعتیاد با پزشکان متخصص و کار ازموده و تیم کامل پزشکی است) درمان اعتیاد نیاز به تخصص وتجربه دارد ما آن را در یک مجموعه فراهم کرده ایم شماره تماس 02634408046

بدون نظر

ارسال نظر

 
 

درمان اعتیاد نیاز به تخصص وتجربه دارد برترین خدمات ترک اعتیاد در خانه سپید

ارتباط با مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید

مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید افتخار دارد در راستای کمک به مدد جویان ترک اعتیاد از هیچ کوششی دریغ ننماید (تولدی دوباره در راه است) فاصله رهایی از دام اعتیاد به اندازه یک تماس
آدرس: استان البرز-کرج - محمدشهر-بعد از میدان شهدای جعفرآباد-خیابان شمس-خانه سپید
تلفن ۰۲۶۳۴۴۰۸۰۴۶