ترک اعتیاد خانه سپیدترک اعتیاد خانه سپید
ترک اعتیاد ناس

ترک اعتیاد ناس

ناس یه ماده گیاهی اعتیاد آور است که با برگ تنباکو که در سایه خشک شده ساخته می شود . این ماده سبز رنگ است و بو و طعم بسیار تندی دارد . این برگ را نرم می کوبند و با اندکی آهک مخلوط کرده در جلوی دهان و میان لب و دندان می گذارند و برخی از ناسی ها هم ناس را با دستمال کاغذی در دهان می گذارند این ماده بیشتر در افغانستان کشت و ساخته می شود و برخی مردم ایران و بیشتر مناطق افغانستان و پاکستان و قسمتهایی از هند ، ترکمنستان ، تاجیکستان و ازبکستان از این ماده استفاده می کتتد . ناس نیکوتین بسیار بالایی دارد و علاوه برآن مانند تمام مخدرهای صنعتی و گیاهی توهم زاست و در رفتار فرد مصرف کننده اختلال ایجاد می کند .

عوارض کوتاه مدت مصرف و اعتیاد ناس :

سرگیجه ، سردرد ، تهوع ، از دست دادن تعادل حرکتی و رفتاری ، ایجاد حرکات غیرطبیعی در چشم ، دندان قروچه ، اختلال در خواب ، وابستگی روحی ، لرزش ، تغییرات فشارخون و ضربان قلب ، تنها بخشی از عوارض کوتاه مدت این ماده مخدر است .

عوارض بلند مدت مصرف و اعتیاد ناس :

عوارض بلند مدت شامل : بی خوابی ، عدم تعادل رفتاری ، زودرنجی ، اختلال تمرکز ، اختلال رفتاری ، تاثیر در مخچه و مصرف کنندگان ناس به دلیل اینکه این ماده را دردهان خود می گذارند تا آب آن جذب دهان شود پس از مدتی باعث بیماریهای دهانی ، سرطان حنجره ، اختلالات و سرطان روده بزرگ و نارسایی کلیوی و همچنین سرطان لثه می شود
دستگاه گوارش و کلیه ها برای جذب و دفع آهک ساخته نشده و این ماده باید از طریق کلیه دفع شود و باعث می شود نارسایی های جبران ناپذیر کلیوی در فرد ایجاد شده و در آینده مجبور به دیالیز می شود و وابستگی روحی و روانی در ناس خیلی بالاتر از وابستگی جسمی یوده و ضربه های مهلکی به افراد وارد می کند . وباعث کاهش اعتماد به نفس و به تدریج مصرف کننده از اجتماع دور می شود و دچار اختلالات روحی و روانی شدید می شود .

چگونه می توان ترک اعتیاد ناس را انجام داد

گام اول ترک اعتیاد ناس: ترک روحی و فکری خیلی مهمتر از ترک جسمی است . ترک ناس عوارضی چون بی قراری، استخوان درد ، دردهای عضلانی و کلافگی را دارد .
گام دوم ترک اعتیاد ناس: این است افراد پس از تصمیم به ترک برای طی کردن درمان از پزشک ، روانپزشک و روانشناس کمک بگیرند زیرا اصولی درمان شدن کمک می کند به کم کردن علائم مصرف
از جمله درمانها : دارودرمانی و رواندرمانی می باشد
گام سوم : مصرف کننده پس از ترک باید از رفاقت و رفت و آمد با کسانی که او را به مصرف این مواد تشویق و ترغیب می کنند خودداری کرده و سرگرمیهای مفیدی جایگزین کنند از جمله ورزش و پیاده روی باعث افزایش حس مطلوب به خود و اعتماد به نفس شده و به افراد کمک می کند تا هر چه سریعتراز وادی مصرف مواد خطرناکی چون ناس فاصله بگیرد .

مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید
درباره مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید

بدون نظر

ارسال نظر

 
 

درمان اعتیاد نیاز به تخصص وتجربه دارد برترین خدمات ترک اعتیاد در خانه سپید

ارتباط با مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید

مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید افتخار دارد در راستای کمک به مدد جویان ترک اعتیاد از هیچ کوششی دریغ ننماید (تولدی دوباره در راه است) فاصله رهایی از دام اعتیاد به اندازه یک تماس
آدرس: استان البرز-کرج - محمدشهر-بعد از میدان شهدای جعفرآباد-خیابان شمس-خانه سپید
تلفن ۰۲۶۳۴۴۰۸۰۴۶