ترک اعتیاد خانه سپیدترک اعتیاد خانه سپید

روش های ترک اعتیاد

روش ترک اعتیاد – روش های ترک اعتیاد – روش درمان اعتیاد – روش ترک و درمان اعتیاد

اعتیاد پدیده پیچیده ای است با توجه به اینکه اعتیاد یک بیماری مزمن وعودکننده مغزی است که جنبه های مختلف زیستی ،روانی واجتماعی فرد را درگیرمی کند ترک و درمان اعتیاد وابستگی به موادمخدر نیز نياز به طيف وسيعی از مهارتها، درک و تجربيات دارد.

در خصوص بیماری اعتیاد باید آگاه باشیم که توجه صرف به جنبه های فیزیکی این بیماری کاری بیهوده است؛ چرا که جنبه های جسمی و فیزیکی اعتیاد به هیچ عنوان مشکل اصلی ما نیست و تنها یک  قسمت کوچک از بهبودی از بیماری اعتیاد است که باید مورد توجه قرار گیرد. نکته ای که باید همواره به یاد داشته باشیم، ماهیت و طبیعت بیماری اعتیاد و نحوه تاثیرگذاری آن بر ابعاد مختلف زندگی ما است.

ترک اعتیاد به روش دارویی و درمان بستری

اين روش ترک اعتیاد  مانند روش دوم است . با اين تفاوت كه فرد معتاد در بيمارستان بستری مي گردد و كليه امور درماني با نظارت پزشک معالج انجام مي شود .از امتيازات اين روش اين است كه بيمار معتاد از نزديک مورد مراقبت های لازم پزشكی و پرستاری قراردارد و چون در بيمارستان بستری است دسترسي او به مواد مخدر بسيار كم و يا غير ممكن است و اگر گاهی بيمار نياز به داروهاي خاص خوراكی و يا تزريقي داشته باشد ، اين داروها به راحتی در بيمارستان به وی داده شده و يا تزريق مي گردد و لذا هرگونه علايم ناشی از ترک اعتیاد ، خواه روانی و يا جسمی ، سريع تر درمان می گردد .

  •  در گذشته ای نه چندان دور ، داروی ترک اعتياد در مراكز مخصوص و با يك برنامه منظم روزانه به معتادان داده مي شد و روش هاي درمانی گوناگون غير دارويی نيز به كار گرفته می شد. در حال حاضر مسئولان در تلاش اند كه بتوانند از همان روش های گذشته و داروهای خاص استفاده كرده و به درمان بيماران معتاد همت گمارند .
  • متأسفانه در حال حاضر انواع و اقسام داروهای ترک اعتياد در بازار وجود دارد كه برای ترک اعتياد  به فروش می رسد. از محتويات و يا تركيـبات چنين داروهايی كمتر كسی اطلاع دارد . در مورد اين داروها مي توان چنين اظهار نظر نمود كه محتويات اين داروها اكثراً تركيبی از مواد مخدر است . ديده شده است كه بسياری از معتادين كه از اين تركيبات استفاده می نمايند به اين داروها معتاد می گردند .
  • بنابر اين اگر بيماران معتاد از اين داروها استفاده نمايند نه تنها نبايد انتظار ترک و درمان اعتیاد مورد اطمينان را داشته باشند بلكه ممكن است به اين داروها معتاد گردند . به عنوان مثال اگر هر فرد عادی بتواند يك عمل جراحی را انجام دهد می توان انتظار داشت كه هر فردی نيز در ترک اعتیاد مواد مخدر و درمان اعتياد همانند يک پزشک متخصص عمل نموده و موفق گردد.

ترک اعتیاد به روش سم زدایی

آخرين ، پيشرفته ترين و سريع ترين روش ترک اعتياد در حال حاضر روش سم زدايي ياU.R.O.Dاست . كه چند سالي است در كشور ما به كار گرفته شده و مي شود . در اين روش بسته به نوع ماده مخدر ، طريقه استفاده از آن ، و مدت زماني كه سبب اعتياد شده است ؛ فرد معتاد بين 4 تا 6 ساعت توسط متخصص بيهوش مي شود . در مدت زمان بيهوشی داروهايي به بيمار تزريق مي گردد كه وي بعد از آن كه به هوش مي آيد بسياري از علايم جسمی ترک مواد مخدر را ندارد، مگر عوارض معمولی بعد از بيهوشی . همان گونه كه بارها اشاره و تأكيد گرديد ادامه درمان هاي ضروری به عهده روان پزشک معالج است كه با بررسی علايم روانی ، برنامه ريزي درماني را شروع مي نمايد . داروهايي كه اغلب مورد استفاده قرا رمي گيرند داروهاي ضد ماده مخدر و داروهای ضروری برای درمان علايم روانی و برخی علايم جسمی باقي مانده مي باشد كه ممكن است ضعف ، سستی و … را در بر داشته باشد . بهتر است كه روش سم زدايی در بيمارستان و با نظارت و مراقبت های پزشكي انجام گردد .

گاهي شنيده مي شود كه با اين روش در 24 ساعت ( يك روز ) بيماري اعتياد درمان مي گردد و يا در بعضي از درمانگاه ها و يا مطب هاي اختصاصي در چند ساعت انجام مي شود . اين شنيده ها تا حدودی اغراق آميز به نظر می رسد و خود نوعی تبليغات تجارتی است .

روش سم زدايي بهتر است در بيمارستان صورت پذيرد و لازم است كه بيمار بعد از انجام سم زدايي چند روز در بيمارستان بستري باشد تا توسط پزشك معالج علائم جسمی و روانی او به حالتي اطمينان بخش بهبود يافته و بقيه درمان ها به طور سرپايي ادامه يابد . تشخيص و تصميم گيري در مورد زمان مرخص شدن بيمار معتاد برعهده پزشک معالج است. مهم ترين نكته درمانی اعتیاد اين است كه بعد از ترخيص ، بيمار بايد از داروهايي كه توسط پزشک تجويز می شود حتماً استفاده كرده و به توصيه های او عمل نمايد و تا زمانی كه لازم باشد به درمان خود ادامه دهد .

ترک اعتیاد و ویژگی های مراکز درمانی اعتیاد

  • فضای آرام مناسب
  • تجهیزات پزشکی
  • تیم روانشناسی
  • تیم روانپزشکی
  • تجربه کافی در زمینه ترک اعتیاد
  • تخصص های لازم ترک و درمان اعتیاد

شما می توانید با مشاوره در زمینه ترک اعتیاد به اطلاعات جامع و کاملی در این زمینه برسید

 

 

 

مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید
درباره مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید
خانه سپید کمپ نیست خانه سپید مرکز بستری ترک اعتیاد و درمان اعتیاد با پزشکان متخصص و کار ازموده و تیم کامل پزشکی است) درمان اعتیاد نیاز به تخصص وتجربه دارد ما آن را در یک مجموعه فراهم کرده ایم شماره تماس 02634408046

بدون نظر

ارسال نظر

 
 

درمان اعتیاد نیاز به تخصص وتجربه دارد برترین خدمات ترک اعتیاد در خانه سپید

ارتباط با مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید

مرکز بستری ترک اعتیاد خانه سپید افتخار دارد در راستای کمک به مدد جویان ترک اعتیاد از هیچ کوششی دریغ ننماید (تولدی دوباره در راه است) فاصله رهایی از دام اعتیاد به اندازه یک تماس
آدرس: استان البرز-کرج - محمدشهر-بعد از میدان شهدای جعفرآباد-خیابان شمس-خانه سپید
تلفن ۰۲۶۳۴۴۰۸۰۴۶