چگونه می توان به شخصی که با اعتیاد مبارزه می کند کمک کرد؟ | خانه سپید

چگونه می توان به شخصی که با اعتیاد مبارزه می کند کمک کرد؟

 

ترک اعتیاد خانه سپید: کمک به دوست یا عزیزی که با اعتیاد به مواد مخدر یا الکل دست و پنجه نرم می کند ،  یک پروسه طولانی و خسته کننده است. در بعضی مواقع ، شاید آنقدر طاقت فرسا باشد که نادیده گرفتن وضعیت فرد معتاد، ممکن است راه حل آسان تری به نظر برسد. با این حال ، بی اهمیتی نسبت به این موضوع می تواند برای شما ، خانواده و شخص معتاد اشتباهات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. هرچقدر که این مسیر سخت و دردناک باشد ، مهم این است که شما وقت بگذارید و عزیزانتان را به دریافت کمک های مورد نیاز ترغیب کنید.

نکاتی برای کمک به فردی که  مواد مخدر مصرف می کند

کمک به عزیزی که با مواد مخدر دست و پنجه نرم می کند کار آسانی نیست و هیچ فرمول جادویی وجود ندارد که عزیزان شما را وادار به ترک کند. با این حال ، در اینجا چند پیشنهاد در مورد چگونگی کمک به یک فرد برای درمان اعتیاد به مواد مخدر وجود دارد:

 

خودتان در مورد اعتیاد آموزش ببینید

اعتیاد پیچیده است و شما باید هنگام ترک از علائم آن آگاه باشید تا بتوانید به او کمک کنید. اگر در مورد همه چیز اطلاع نداشته باشید، اشکالی ندارد. با این حال ، وقت گذاشتن برای فرد مبتلا به اعتیاد و درک بیماری او فوق العاده مهم است.

 

از یک متخصص کمک بگیرید

شما می توانید در این مسیر با یک متخصص بهداشت روان  ، مشاور راهنما ، یا سایر متخصصانی که در زمینه اعتیاد دانش و علم کافی دارند، تماس بگیرید. الگوی مصرف مواد عضو خانواده خود را توصیف کنید تا ببینید آیا متخصص این مشکل را تشخیص می دهد یا خیر. جزئیاتی از قبیل: نوع مواد مخدر ، میزان مصرف فرد ، تعداد دفعات استفاده ، مدت زمان ادامه این الگو ، پیامدهای منفی و واکنش فرد به بحث ها یا برخوردهای مربوط به استفاده از مواد  را ارائه دهید.

یک حامی خوب باشید

افراد معتاد  درک نمی کنند که خانواده و دوستانشان چقدر آنها را دوست دارند . در مورد نگرانی هایچگونه تشخیص دهیم شخصی از مواد مخدر استفاده می کند؟(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند) خود با عزیزتان صحبت کنید و به او بگویید که چقدر برایتان مهم است و بگویید قصد دارید در مسیر بهبودی پشتیبان او باشید و از او حمایت کنید. هنگامی که عزیز شما تصمیم به درمان گرفت ، حتما پیگیر کار او باشید. حمایت از او در مراقبت های مداوم ، جلسات و گروه های پشتیبانی بهبودی را ادامه دهید. حامی تمام و کمال او باشید و به وی نشان دهید که در هر کاری به او کمک خواهید کرد.

آنها را برای دریافت راهنمایی تشویق کنید

همانند سایر بیماری ها ، هرچه اعتیاد زودتر درمان شود ، بهتر است. با این حال ، اگر با انکار یا بهانه هایی از طرف شخص معتاد مبنی بر دنبال نکردن درمان مواجه شدید، تعجب نکنید. در مورد اهمیت ورود آنها به درمان اعتیاد پیگیر باشید ، اما از ایجاد احساس گناه یا شرم در آنها خودداری کنید.

 

 

مراقب خود باشید

اگرچه ممکن است این را خودخواهانه بدانید ، اما اینکه بتوانید در کنار دیگران باشید و بهترین تصمیمات ممکن را بگیرید ، فوق العاده مهم است. با داشتن خواب کافی ، ورزش و تغذیه مناسب می توانید در کمک به دوست یا عضو خانواده خود، بهترین عملکرد را داشته باشید.

 

مزایای اقدام زودهنگام برای ترک مواد مخدر

درصورت کشف و مقابله زود هنگام با مشکل مصرف مواد ، افراد از توانایی بیشتری برای بهبود مشکل خود برخوردار هستند. درمان در مراحل اولیه اختلال مصرف مواد، احتمالاً شدت کمتری دارد و اضطراب کمتری ایجاد می کند. زندگی با شخصی که از مواد تغییر دهنده ذهن استفاده می کند کار آسانی نیست. برداشتن گام هایی برای شروع درمان و بهبودی می تواند روندی دردناک باشد. با این حال ، این تنها راهی است که نویدبخش چیزی بهتر است. تا زمانی که اعضای خانواده مشکل را انکار کنند ، مشکل همراه با رنج پیشرفت خواهد کرد. پس بهتر است هر چه زودتر نسبت به ترک مواد مخدر اقدام شود تا از خسارات جبران ناپذیر حاصل از مصرف مواد جلوگیری شود.

 

طرز برخورد با فرد معتاد هنگام ترک اعتیاد

 

هنگام گفت و گو با یک شخص مصرف کننده مواد مخدر در طول پروسه درمان او، کارهایی وجود دارد که باید از انجام دادن آنها خودداری کرد. در ادامه آنها را با هم بررسی می کنیم:

 

  • تهدید، سرزنش و پند و نصیحت کردن آنها
  • دروغ گفتن یا بهانه گیری برای رفتار آنها
  • به عهده گرفتن مسئولیت های آنها – انجام این کار آنها را نسبت عواقب رفتارشان بی خیال می کند
  • مشاجره با عزیزتان هنگام استفاده از مواد مخدر
  • احساس گناه یا حس مسئول بودن در برابر رفتار آنها

 

از همه مهمتر ، یک فرد نباید خود را بخاطر رفتار عزیزش مقصر بداند.  اعتیاد یک بیماری پیشرونده مغزی است و گرچه کارهای زیادی وجود دارد که خانواده ها می توانند برای کمک به آنها انجام دهند ، اما لازم است به یاد داشته باشید که این تقصیر شما نیست.

بهترین کاری که می توانید برای او انجام دهید تشویق وی نسبت به دنبال کردن پروسه درمان اعتیاد خود می باشد. مراقبش باشد و او را حمایت کنید ، اما این را بدانید که آنها احتمالاً بهانه هایی برای رفتار خود می آورند. در آنچه می خواهید قاطع باشید ، و آنها را برای دریافت کمک ترغیب کنید. اگرچه انجام این کار آسان نیست ، اما اولین قدم مهم در کمک به آنها برای دستیابی به یک زندگی سالم و شاد در دوران نقاهت است.

 

کلام آخر

کمک به یک دوست یا یکی از اعضای خانواده در کنار آمدن با اعتیاد می تواند چالش برانگیز باشد ، اما دوران ترک، زمانی است که عزیز شما واقعاً به کمکتان احتیاج دارد. در این مسیر شما باید علائم اعتیاد به مواد مخدر را جستجو کنید و عوامل خطرساز را برای آماده سازی خود بشناسید. در حین مراقبت از شخصی که با اعتیاد دست و پنجه نرم می کند ، مراقب خود باشید. از نصیحت کردن ، سرزنش ، بحث و جدال با فرد معتاد خودداری کنید و اگر درباره بیماری اعتیاد اطلاعات زیادی ندارید، می توانید با کلینیک ترک اعتیاد خانه سپید در ارتباط باشید. این مرکز با داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه ترک اعتیاد، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

مشکلات اعتیاد به مواد افیونی | خانه سپید

مشکلات اعتیاد به مواد افیونی ترک اعتیاد خانه سپید :یکی از قوی ترین مواد مخدرهایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonمشاوره رایگان